Новини і автомобілі

Дата і час:

Сучасна інтерпретація "Суперкота" Jaguar XJS коштуватиме 11 мільйонів гривень

Зміст

Сучасна інтерпретація Суперкота Jaguar XJS коштуватиме 11 мільйонів гривень 1

Новостворене інженерне ательє TWR Performance з Великої Британії дебютувало з Super-GT "Supercat" потужністю 600 кінських сил, в основі якого лежить платформа Jaguar XJS 50-річної давнини

Перший проект фірми TWR з графства Беркшир націлений на сучасне переосмислення півстолітнього британського купе, що свого часу вважалося прикладом високої продуктивності супер-GT. Тепер раритетне авто вилилося у витвір з влучною назвою Суперкішка (Supercat).

Нинішня інтерпретація Jaguar XJS отримала кузов з вуглеволокна, наддувний V12 з механічною коробкою передач. Витончена плавна форма XJS була оброблена в агресивному редизайні, що переносить в епоху перегонів на витривалість 1980-х років.

Це абсолютно новий дизайн, виготовлений із вуглецевого волокна. Спереду важкий передній бампер має вентиляційні отвори зі світлодіодними ліхтарями у формі ореолів. Вони заглиблені в отвори у формі шестикутника, що є ключовою особливістю дизайну оригінального XJS.

Сучасна інтерпретація Суперкота Jaguar XJS коштуватиме 11 мільйонів гривень 2

Задні нові стоп-сигнали над масивним дифузором, який охоплює всю ширину автомобіля, також вражають. Літаючі контрфорси стікають від даху до кришки багажника, де виділяється спойлер у формі «качиного хвоста».

Ззаду арки загинаються всередину між верхньою бічною частиною та нижнім бампером. Під жалюзійним капотом посадили наддувний V12, який видає понад 600 к.с. Це помітне покращення в порівнянні з оригінальним XJS, що виробляв 333 к.с. у своїй найпотужнішій формі.

Якщо оригінальний XJR-S мав триступеневу автоматичну коробку передач, то нинішній Supercat поєднує свій V12 з шестисхідчастою механічною коробкою передач.

В салон поставили оновлені ківшеподібні сидіння та вирізи для приладів з обох боків панелі. TWR має намір повністю розкрити кабіну – описану як "фундаментально переосмислену".

Автомобіль розроблявся протягом більш ніж двох років групою інженерів, у минулому з McLaren, Ferrari й Porsche, а також з командами Williams, Mercedes і Renault F1. Буде виготовлено лише 88 Supercat. Кількість знаменує першу перемогу TWR Jaguar XJR-9 у Ле-Мані в 1988 році.

Стартова ціна очікується в межах ?225000, тобто 11,1 млн грн, плюс місцеві податки. Однак вона буде змінюватися залежно від індивідуальних побажань в комплектації. Постачання планується розпочати до кінця року.

Валентин Ожго

Auto.24tv.ua

4 травня 2024, 16:19

Зміст