Новини і автомобілі

Дата і час:

Польські перевізники планують масові скорочення водіїв

Зміст

Польські перевізники планують масові скорочення водіїв

Через відсутність замовлень багато фур польских перевізників може стати на прикол, а водії позбавляться роботи / Ілюстративне фото: Lucja Sucharska

Аналітики експертного центру ManpowerGroup провели дослідження і дійшли до висновку, що кожна третя компанія сфери логістики й транспорту Польщі у другому кварталі цього року планує звільнити працівників.

Критична ситуація на ринку транспортно-логістичних послуг ставить польську індустрію перевезень в незручні умови. І хоча це офіційно не пов'язується з нещодавнім майже піврічним блокуванням автоперевізниками польсько-українського кордону, вантажовідправники без особливого галасу та реклами вдалися до послуг більш стабільних транспортних компаній Європи.

Через відсутність замовлень польські оператори автоперевезень втрачають здатність конкурувати з великими підприємствами з інших європейських країн. Цю новину поширила митна агенція AC Porath.

Про не дуже приємні виклики часу йдеться у звіті "Індустрія TSL перед обличчям автоматизації та війни", який опублікував Польський економічним інститутом. Саме тому сектор перевезень кинувся шукати не лише варіанти економії та заощаджень, але й орієнтуватися на сучасні бізнес-рішення. Щоправда, готових рішень експерти не дають, вони лише констатують факт.

Згідно зі звітом "ManpowerGroup Employment Outlook Barometer", з 1 квітня по 30 червня цього року 34 відсотки компанії з індустрії TSL будуть звільняти персонал. Якщо точніше, то фактично кожна третя компанія піде на скорочення штату.

Автори дослідження констатували, що "плани найму персоналу компаній з транспортної, логістичної та автомобільної галузей безумовно менш оптимістичні, ніж раніше". Такий висновок вийшов без традиційного прогнозу на перспективу, що свідчить про кризову ситуацію і непередбачувані її наслідки.

Виклики, з якими зіткнулася польська індустрія транспортно-логістичних послуг:

•  нестабільна геополітична ситуація;

•  стагнація, яка триває вже кілька місяців, і все ще погані економічні перспективи;

•  блокади кордонів і страйки призвели до підвищення тарифів на автомобільний транспорт;

•  побоювання щодо втрати фінансової ліквідності;

•  збільшення кількості стягнень боргів компаніями галузі TSL;

•  зміни в нормативних актах всередині ЄС і з третіми країнами, які необхідно адаптувати;

•  зміни в підходах європейських імпортерів, які починають уникати Польщі як перевалочного центру, сприяють портам Копер і Трієст.

Про тривожний стан справ свідчить і те, що Західнопоморська асоціація автоперевізників (ZSPD) та вісім інших асоціацій напряму звернулися з відкритим листом до прем'єр-міністра Польщі Дональда Туска з вимогою тимчасово призупинити видачу ліцензій новим компаніям. Про яких нових ліцензіатів може йти мова, розмірковують перевізники, коли вже діючим компаніям у секторі транспортно-логістичних послуг TSL не вистачає обсягів перевезень та замовників на транспортні послуги.

Валентин Ожго

Auto.24tv.ua

2 травня 2024, 17:35

Зміст