Новини і автомобілі

Дата і час:

В Європі впроваджують новий дорожній знак: що він означає

Зміст

В Європі впроваджують новий дорожній знак: що він означає 1

/ Колаж: Авто24

Цей дорожній знак у формі ромбу збиватиме з пантелику навіть досвідчених водіїв. Однак за його невиконання передбачений чималий штраф – 135 євро.

Інформаційний знак з білим ромбом на синьому фоні – це не смуга руху лише для Renault. Він вказує на смугу руху для спільного використання автомобілів. А у Франції його невиконання може обійтись у 135 євро.

Позначена ромбом смуга руху здебільшого розташована ліворуч. Донині знак існував лише у Франції, тестувався з 2020 року у Ліоні, Греноблі та Страсбурзі. Ромб вказує (інколи супроводжується й додатковою пояснювальною стрілкою) на смугу для громадського транспорту, таксі, транспортних засобів, в салоні яких щонайменше дві людини, включаючи водія. Це і є спільне використання.

Таким чином, комерційному чи комунальному транспорту, якщо така табличка над смугою активна, у тій частині дороги робити нічого. Якщо в салоні один водій, то йому також туди зась.

Дозволено рух громадському транспорту, таксі та автомобілям "з дуже низьким рівнем викидів", тобто з наклейкою Crit'Air. Звісно, сюди варто віднести й електромобілі, якщо навіть там лише один водій.

В Європі впроваджують новий дорожній знак: що він означає 2

Знак з білим діамантом на синьому фоні вказує на смугу, зарезервовану для спільного проїзду. Фото: freepik.com

Такі знаки зазвичай виникають на електронних табло. Диспетчер залежно від ситуації з моніторингу транспортного трафіку, може вмикати активність чи вимикати її. Скажімо, на дорозі між Ліоном і Сент-Етьєном діють часові проміжки активності: автомагістраль A7 на південь від Ліонського столичного району є головною транспортною артерією, що пропускає понад 100 000 автомобілів на день.

Там для уникнення проблем із заторами активність знаку регулюється, особливо у ранкові та вечірні години пік, як у південному, так і у північному напрямках. Ця резервна смуга вранці працює з понеділка по п'ятницю з 7:00 до 9:30. Періоди активації позначені світловим символом з білим ромбом і стрілкою під знаком. Аналогічно вмикається активність у після робочий час пік.

В Європі впроваджують новий дорожній знак: що він означає 3

Найчастіше знаки смуг спільного використання автомобілів зустрічаються у французькому регіоні Рона – Альпи Аннесі. Фото: eprogres.fr

Мета знаку – уникнути перешкод під час обгону чи на виїздах, а також мотивувати людей більше користуватися електромобілями або громадським транспортом, щоб зменшити забруднення довкілля. Цей знак досі існував лише у Франції.

В Європі впроваджують новий дорожній знак: що він означає 4

Не всі європейці розуміли його значення. І будь-хто з водіїв, котрі виїхали на спеціальну смугу без перерахованих вище підстав, ставав спонсором французької скарбниці.

Практика використання такого дорожнього знаку на багато смугових дорогах виявилася успішною. Тепер уряди багатьох країн взялися вивчати цей досвід і, ймовірно, невдовзі усі напрямки в курортні регіони зарясніють новими інформаційними, а подекуди й наказовими знаками з білим ромбом у синьому прямокутнику чи колі.

В Європі впроваджують новий дорожній знак: що він означає 5

Здебільшого такі дорожні знаки мають часові проміжки дії, активність їх роботи допомагає регулювати трафік у години пік. Колаж: Авто24

Валентин Ожго

Auto.24tv.ua

3 травня 2024, 20:20

Зміст