Новини і автомобілі

Дата і час:

Депутати пропонують штрафи 8500 – 34000 гривень за скручування пробігу

Зміст

Депутати пропонують штрафи 8500 – 34000 гривень за скручування пробігу

Штрафи за скручування пробігу: від 8,5 до 34 тис грн

Якщо народні обранці проголосують за прийняття законопроекту, штраф за скручений пробіг становитиме від 8500 до 34000 гривень. Контролювати пробіги буде Національна поліція України.

Законопроект №10216 передбачає введення адміністративної відповідальності у разі «фальсифікації пробігу вживаного транспортного засобу з метою продажу третім особам, виявлене під час реєстрації (перереєстрації) транспортного засобу».

«Законопроект сприятиме запобіганню можливим фальсифікаціям щодо пробігу вживаного транспортного засобу та допоможе убезпечити покупців від купівлі транспортного засобу із пробігом, який не відповідає дійсності», – сказано у пояснювальній записці до проекту закону.

Якщо фальсифікація пробігу буде виявлена вперше, особі загрожує штраф від 8500 до 17000 грн. Якщо це ж порушення буде виявлено вдруге протягом року, штраф становитиме від 17000 до 34000 гривень.

В проекті закону не сказано, хто саме буде нести відповідальність – власник автомобіля чи особа, яка втрутилась у показання одометра особисто. Не прописано також порядку ремонту та сервісного обслуговування, які передбачають подібні втручання. Як має вчинити власник автомобіля, якщо одометр вийшов з ладу, мотає «другий круг», або панель приладів потребує заміни?

Окрім цього, така законодавча ініціатива протирічить концепції зі спрощення та цифровізації державних послуг. Наразі триває тестування переоформлення автомобілів через “Дію”, без візиту в сервісний центр МВС. Необхідність фіксації показань одометра національною поліцією може ускладнити цю процедуру або зробити її неможливою.

Auto.24tv.ua

8 листопада 2023, 19:20

Зміст