Новини і автомобілі

Дата і час:

Капсула часу: у Німеччині знайшли автосалон з новими машинами всередині

Зміст

Капсула часу: у Німеччині знайшли автосалон з новими машинами всередині

Покинутий, але цілий, неушкоджений і нерозграбований автосалон у центрі Німеччини простояв 37 років / Фото: Auto Retro

Абсолютно нові "Форди" 1980-х років знайшли майже через 40 років у покинутому салоні, що став для автомобілів своєрідною капсулою часу.

Шість автомобілів Ford, що були заблоковані у німецькому дилерському центрі майже чотири десятиліття, розшукали хронікери з YouTube-каналу Auto Retro. Поштовхом для пошуку стала виявлена серія фотографій 2010 року про закритий автосалон з машинами всередині. Канал вирішив спробувати визначити, де вони знаходяться і чи є вони там через 37 років після закриття.

За допомогою Google Earth вони знайшли цей виставковий зал. Попри те, що блогери не знали напевно, чи машини все ще там, все-таки вирішили проїхати 1609 км від свого дому у Великобританії до Німеччини, щоб подивитися, дізнатися і переконатися.

На їхнє щастя, машини там були. Всередині через скло виднілися п'ятидверний хетчбек Ford Sierra зеленого кольору, п'ятидверний хетчбек Sierra 1,6 л червоного кольору, Sierra Estate синього кольору, Fiesta S Mk2, Escort 1.1 Laser Mk3 та дизельний Orion 1,6 л.

У далекому 1986 році, коли автосалон закрився, ці машини для того час були не такими вже й популярними. Нині вони цікаві уже тим, що практично при нульовому пробігу їх у світі, імовірно, не лишилося у такому хорошому стані, за винятком гумових компонентів.

Всередину потрапити не вдалося, оскільки це приватна власність, але через скло видно, що на машинах "і муха не сиділа".

На відео оператору вдалося відзняти одометр одного з автомобілів, який показує всього 4 км пробігу. Зрозуміло, що з двигуном у разі відновлення доведеться покопирсатися, але кузов та салон кожного з шести автомобілів знаходяться у напрочуд хорошому стані. Оскільки в середині салону сухо, то машини не зазнали корозії – немає жодної іржі.

Як з'ясували репортери Auto Retro, власник автосалону помер у середині 80-х, і що його вдова вирішила просто залишити все як є. Деякий час вона прибирала машини та виставковий зал, поки не пішла в будинок для літніх людей. За десятиліття автосалон лишився неушкодженим, не розграбованим, хоча був й відключеним від сигналізації та енергопостачання.

Auto.24tv.ua

29 жовтня 2023, 16:07

Зміст