Новини і автомобілі
Контактний телефон: ...

Як поїхати на автомобілі в Європу

Зміст

Як поїхати на авто в Європу - ця думка все менше лякає українських автомобілістів. І віза не потрібна, і ціни за багатьма позиціями майже зрівнялися, і "наших" там все більше... На підставі нашого журналістського досвіду ми розповімо, що потрібно для подібного туру.

Україна – велика і цікава країна, всі куточки якої більшості з нас не відвідати і за все життя. Але думки про те, як поїхати на авто в Європу під час відпустки, відвідують багатьох співвітчизників все частіше. Але питання вимагає підготовки, адже по той бік західного кордону ще так багато незвичного.

Усе за планом

Подорож обов'язково потрібно спланувати. Адже в чужій і незнайомій країні вирішення раптово виниклих запитань, виправлення своїх помилок обходиться дуже дорого, причому у всіх сенсах.

Далеко не завжди європейські дороги настільки широкі і зручні. Але якість покриття майже завжди бездоганне

- Визначтеся, що хочете побачити і в яких країнах ці об'єкти розташовані. Варіант типу "просто хочу побачити Францію" не підходить: щоб скласти враження про ту чи іншу країну, потрібно відвідати певні місцевості або об'єкти.

- Не обмежуйте себе строго розписаним маршрутом, адже так ви можете позбавити себе головної переваги автомобільної подорожі – свободи вибору. Підготуйте паралельні і додаткові варіанти маршруту.

- Заздалегідь вивчіть дороги, по яким вам доведеться проїхати. Вони можуть бути платними (з безкоштовною альтернативою або без), з платними тунелями, поромами і мостами. Заплануйте місця ночівель і заправок, не завадить підготувати список дилерських центрів вашої марки або незалежних СТО по маршруту.

Гірлянди покажчиків не встигаєш прочитати на швидкості, тому маршрут і розв'язки краще вивчати заздалегідь, по карті або навігатору.

- Форма оплати автобанів в різних країнах сильно відрізняється (віньєтка, шлагбаум, Telepass і ін.). Обов'язково розберіться у всіх нюансах, наприклад, може виявитися, що на ваш пікап (нехай він навіть з кунгом) потрібно було купувати "вантажну" наклейку на скло.

- Майте на увазі при складанні плану: багато видів послуг в розвинених країнах Європи для нас дуже дорогі. Але часто їм є безкоштовна чи дешева альтернатива. Наприклад, мийки самообслуговування, кемпінги замість готелів, безкоштовні парковки в певних районах.

Офіціоз

Безвізовий режим не означає, що вам не потрібно піклуватися про документи. Крім прав та техпаспорту на ім'я водія потрібна страховка "Зелена карта". Теоретично, прикордонники країни, в яку ви в'їжджаєте, можуть поцікавитися вашим маршрутом і місцями ночівель. Тому не завадить мати готову чітку відповідь для них, бажано – викладену якимось чином на папері латиницею.

Щоб перетнути кордон з мінімальними витратами часу, можна спробувати скористатися сайтом української Прикордонної служби , де є можливість підключитися до веб-камер.

Обов'язково ознайомтеся з відмінностями правил дорожнього руху в країнах, по яким вам доведеться проїхати. Як мінімум, розберіться зі швидкісними лімітами і покараннями за неправильну парковку, саме за цими недешевими статтями найчастіше "потрапляють на гроші" наші співвітчизники. Скажемо відразу – не скрізь і не завжди самі європейці дотримуються своїх ПДР, але радимо вам дотримуватися в цьому питанні власної політики і "не нариватися".

Поліція в європейських країнах всесильна і безпощадна до порушників. Сперечатися з тамтешніми копами марно

Крім навігатора або смартфона з комплектом карт варто мати і паперовий атлас автошляхів, він допомагає охопити маршрут в глобальному плані.

Автомобіль

Сподіваємося, ваш автомобіль досить бадьорий для того, щоб здійснити безпроблемний марш довжиною в кілька тисяч кілометрів. Але в будь-якому випадку вам необхідні кілька додаткових дій щодо "залізного коня".

- Перед поїздкою відвідайте СТО на предмет виявлення назріваючих несправностей, поломок і природного зносу.

- Можливо, потрібно буде провести планове ТО, нехай навіть дещо раніше регламентного пробігу – краще зробити це вдома, на рідній СТО, ніж міняти масло, фільтри і колодки у незнайомих майстрів і за європейськими цінами.

Lanos на українських номерах в центрі Гельсінкі. Щоб доїхати до Фінляндії, власник повинен бути впевнений у гарному стані машини

- Майте на увазі, що в Європі багато звичних для нас речей вважаються неприйнятними: наприклад, тонування стекол передньої частини салону, тріснуте поперек лобове скло, глушник-прямоток, кущовий китайський ксенон. Позбавте ваш автомобіль цих ознак нецивілізованості. У деяких країнах заборонені радар-детектори та відеореєстратори.

- Діти в машині повинні їхати тільки в спеціальному кріслі. Якщо його немає, візьміть напрокат або купіть – дешевше буде, ніж кожен раз платити чималий штраф. Всі дорослі, включаючи тих, хто їде на задньому сидінні, повинні бути пристебнуті. Інакше кожен пасажир заплатить штраф за себе.

- Майже у всій Європі автомобіль повинен бути укомплектований набором запасних ламп, світлоповертаючими жилетами (кількість на одне авто різне), обов'язково потрібен знак аварійної зупинки і аптечка. Буксирний трос можете взяти з собою, але не у всіх країнах їм дозволено користуватися. Власне, бажаємо вам, щоб такої потреби ніколи і не виникало.

Auto.24tv.ua

10:10, 29.05.2018

Зміст