Новини і автомобілі
Контактний телефон: ...

Шлакопровід: в Україні збудують дорогу з вугільного шлаку

Зміст

Шлакопровід: в Україні збудують дорогу з вугільного шлаку

Ремонт дороги в Україні пропонують здійснювати на основі вугільного шлаку / dzerkalo.media

Кажуть, що буде не гірше за асфальт і дешевше на 30%. Тренуватись будуть на одному кілометрі дороги у львівській області.

Корпорація Ріната Ахметова ДТЕК планує реалізувати пілотний проект з ремонту дороги з використанням відходів від спалювання вугілля – шлаку.

Таку заяву оприлюднила прес-служба ДТЕК Енерго 17 травня. “Це можливість знизити витрати на укладання доріг і в той же час зменшити площі шлаковідвалів. Ми плануємо запустити пілот в Україні з проведення капітального ремонту 1 км дороги в Кам'янка-Бузькому районі Львівської області, аби оцінити ефективність проекту і впровадити найкращий світовий досвід поводження з промисловими відходами”, – сказала Ірина Вербицька, керівник департаменту екологічної безпеки ДТЕК Енерго.

Наразі компанія вже має готову проектно-кошторисну документацію, розроблену ДТЕК спільно з експертами Європейської комісії, а також за експертної підтримки компанії UMG Recourse. За прогнозами компанії, економія на капітальному ремонті пілотного кілометра дороги з використанням попелошлакових матеріалів складе 30%.

Європейські експерти наголошують, що для початку використання шлаку для будівництва доріг, Україна повинна розробити і прийняти належну законодавчу базу.

Коментар “Авто 24”: жителі українських сіл вже не один десяток років латають таким чином дороги біля своїх будинків, щоправда без використання “нанотехнологій” – просто висипаючи “перегар” у ями.

Auto.24tv.ua

17:20, 18.05.2018

Зміст