НОВОВОЛИНСЬК У ФОТОГРАФІЯХ
Контактний телефон: ...

У Фінляндії тестують віртуальні водійські права

Зміст

У Фінляндії тестують віртуальні водійські права

Якщо тести пройдуть успішно, то фінським водіям більше не доведеться мати при собі пластикове посвідчення водія, а замість нього згодиться смартфон зі спеціальним додатком. Про це пише New Atlas.

У Фінляндії пластикові водійські посвідчення повинні поступитися місцем віртуальним. Автори ідеї запевняють, що перевага тут не тільки в зручності для водіїв: сьогодні набагато ймовірніше забути вдома документи, ніж телефон. Пише Еспресо.

Від такого рішення виграє і стає більш ефективною сама система реєстрації водіїв. Так, з цифровими документами можна не чекати терміну завершення їх дії, щоб, наприклад, змінити фотографію, не потрібен перевипуск, якщо треба виправити помилки.

Більш того, говорять розробники, наглядові органи отримують інтерактивний документ. У нього можна вносити дані про порушення або навпаки відзначати їх тривалу відсутність.

Розробники пояснюють, що додаток працює дуже просто. Після його установки відбувається реєстрація користувача в національній базі даних.

Щоразу під час запуску програми, наприклад, щоб показати документ поліцейському, воно буде завантажувати з бази останню інформацію, супроводжувану фотографією людини, автоматично зробленої при її останньому відвідуванні державних органів.

Система оснащена низкою захисних функцій. При кожній взаємодії з базою формується спеціальний QR-код, що дозволяє встановити справжність документів.

При всій універсальності ЄC поки не визнає віртуальне водійське посвідчення. Тому воно може використовуватися тільки в Фінляндії та поки лише як доповнення до традиційних пластикових прав.

Експрес

06.02.2018 17:33

Зміст