НОВОВОЛИНСЬК У ФОТОГРАФІЯХ
Контактний телефон: ...

Перше у світі шосе на сонячних батареях саме очищатиме себе від снігу

Зміст

Перше у світі шосе на сонячних батареях саме очищатиме себе від снігу

Незабаром у китайському місті Цзінань провінції Шаньдун на сході країни відкриють шосе на сонячних панелях.

Виробляючи електроенергію з сонця, нові дороги зможуть віддавати надлишки енергії на заправку електромобілів, які будуть пересуватися ними. Вони також дозволять розтоплювати сніг, який взимку замітає дорожнє покриття, передають Цікавості.

Крім того, дорога спеціально розроблена таким чином, щоб забезпечувати технічну підтримку безпілотному наземному транспорту в майбутньому, коли технологія увійде в повсякденний побут.

Перша секція дороги з вбудованою фотогальванічною інфраструктурою була побудована ще у вересні 2017. Секція займаємо 160 метрів в довжину або ж 660 квадратних метрів. Вона використовується для забезпечення дорожнього освітлення на окремій ділянці.

Наступну фотогальванічну дорогу, вже в місті Шаосінь провінції Чжецзян, почали випробувати в листопаді 2017 року.

Нагадаємо, що розробка доріг на сонячних батареях почалася в США ще в 2006 році. Тим не менш перші пішохідні та велосипедні доріжки із застосуванням нової технології з'явилися тільки в 2014 році в Нідерландах.

Сонячні панелі були встановлені на деяких дорогах в Німеччині та Італії. Франція запустила проект будівництва «сонячної» дороги довжиною 966 км, який планує закінчити протягом п'яти років.

Експрес

10.12.2017 19:00

Зміст